contact
* 3 + 8 =

התקשרו לקבלת יעוץ חינם -  
03-9345021
אבן טבעית
אבן טבעית אבן טבעית

אבן טבעית: לא מה שחשבתם

אבן טבעית: לא מה שחשבתם
למרות הדימוי שלה אבן טבעית היא לא רק יפה יותר אלא גם הרבה יותר פרקטית. המומחים של "אבני ניצן" מסבירים
"כמעט כל מי שתשאל על ריצוף או חיפוי באבן טבעית יאמר לך שמדובר באופציה היפה, המרשימה והיוקרתית ביותר שיש לריצוף וחיפוי של איזורים שונים בבית – בין אם מדובר בשיש ובין אם מדובר באבן טבעית אחרת, אבל באותה נשימה יהיו מיד מי שיוסיפו שמדובר בצורת ריצוף שהיא פחות פרקטית, כלומר נוטה להתלכלך ולא עמידה בפני פגעים" אומרת עדנה כהן מחברת "אבני ניצן", שיושבת באיזור התעשייה סגולה בפתח תקווה ומתמחה בשיווק ועיבוד של אבן טבעית לריצוף, חיפוי, מדרגות ועוד.

"הדימוי הלא פרקטי של האבן הוא לא נכון. כשאני שואלת לקוחות שמגיעים אלינו ומתלבטים בעניין, אני מנסה לברר איתם את מקור ההתנגדות, ברוב המקרים אני מגלה שמדובר בשמועה שהם שמעו
בעיקר מספקים שמתמחים בחומרים אחרים".

מה את אומרת בעצם, שאבן טבעית היא פרקטית יותר מגרניט פורצלן למשל?
"בוודאי. יש לדוגמה אריחי גרניט פורצלן שמדמים מראה של אבן טבעית. בניגוד לאבן טבעית, האריחים האלה פגיעים ושבירים ועלולים להתנפץ בשל מכה או נפילה של חפץ כבד, וקשה מאוד להחליף אותם.
לשם השוואה, אם קורה וישנה פגיעה באבן טבעית אפשר פשוט לסתום את מקום הפגיעה וללטש אותו מחדש. התוצאה נראית טבעית לגמרי ומשתלבת בריצוף הקיים".

ומה עם ניקוי? הרבה פעמים אבן טבעית נראית פחות נקייה.
זו עוד טעות רווחת. הכל תלוי בסוג האבן ובאופי הליטוש. היתרון הגדול של אבן טבעית הוא המראה הייחודי שלה. לאבן טבעית יש מראה מגוון ולא אחיד שהוא חלק מהאיכות האסתטית שלה וכך, גם אם לפעמים יש כתם, הוא מטשטש ונעלם בדוגמה הטבעית של האבן. אופי הליטוש של האבן הוא עוד פקטור שקובע כמה 'נקי' נראית האבן. ניתן ללטש אבן טבעית בגימורים שונים: מט, מט-משי ומבריק ולמי שמעוניין דווקא במראה 'בוהק' מומלץ לבחור בגימור מבריק כמו זה שעושים לשיש בדרך כלל".

האם התחזוקה השוטפת של אבן טבעית יקרה או שונה מזו של ריצוף רגיל?
"ממש לא. אבן טבעית שוטפים באמצעות סמרטוט לח שטבול בחומרי ניקוי שמתאימים לאבן, שהם רוב החומרים המקובלים. וכמו שכבר הזכרתי, לאבן טבעית יש יתרון ייחודי שאין כמעט לאף חומר אחר - אם רוצים לחדש את מראה האבן ניתן לעשות זאת באמצעות ליטוש מחדש
 וכך להגיע למראה האבן המקורי כפי שהיה בהתחלה".

ומה היתרונות העיצוביים של אבן טבעית?
"לאבן טבעית יש יתרונות רבים מבחינה עיצובית. קודם כל יש את עניין המראה שהוא מראה טבעי וחם, ניתן ליצור באמצעותה ריצוף במראה עתיק או לחילופין לשוות לה מראה מלוטש יוקרתי. המראה הסופי יושג לבסוף באמצעות בחירת אבן וגימור הנכונים למראה המבוקש. יש גם את עניין החיבור למורשת העבר שלנו. באמצעות בחירה באבן ניתן לחבר עבר עם הווה ועתיד. ניתן להשיג גם היום את אותה האבן ששימשה לריצוף וחיפוי של בתים ורחובות עתיקים בארצנו וזאת על ידי שימוש בחומרים מקומיים כמו אבן חברון, חלילה או מצפה, דבר זה גם מצביע על נצחיות היופי שבאבן שנמצאת תמיד מעל כל אופנה זמנית".

למה עוד משמשת אבן טבעית?
"אבן טבעית משמשת לא רק לריצוף וחיפוי של משטחים גדולים וניתן להשתמש בה גם בחלקים ספציפיים של הבית כדי ליהנות מהיתרונות העיצוביים שלה. ניתן להשתמש באבן טבעית עבור מדרגות בפנים ובחוץ,  כחיפוי של קירות בודדים בפנים או בחוץ וכן לריצוף וחיפוי במטבח או באמבטיה. ניתן ליצור משטחים משולבים עם כיור אבן ועבודות אומנות מרהיבות ביופיין. וניתן גם לרצף שבילים ורחבות בגינה או ליצור ספי ישיבה מפנקים לחלונות הבית ועוד ועוד".

מאיפה מגיעים החומרים שאתם מחזיקים אצלכם?

"אנחנו נמצאים בקשר רצוף עם מחצבות בישראל, בטורקיה  ובמדינות אחרות בעולם ומייבאים מהם חומרים לעיבוד רק לאחר שעברו בקרת איכות על ידי אנשים שלנו במקום. כך אנחנו מוודאים שהחומרים שמגיעים אלינו הם באיכות הגבוהה ביותר.
"אנחנו מחזיקים מגוון גדול של חומרים בעיבודים ובגוונים שונים, מה שמאפשר ללקוחות שלנו למצוא פתרונות ריצוף או חיפוי כמעט לכל סגנון.

לקוחות ממליצים

לקוחות ממליצים

לקריאה>
מהי חשיבותו של חיפוי האמבטיה?

מהי חשיבותו של חיפוי האמבטיה?

לקריאה>
כיצד לבחור שיש למטבח?

כיצד לבחור שיש למטבח?

לקריאה>
לכל המאמרים