contact
* 8 + 6 =

התקשרו לקבלת יעוץ חינם -  
03-9345021
שיש | שיש לאמבטיה | שיש למטבח | חיפויים

שימוש במוצרי אבן ושיש - שיפוץ הדירה

שימוש במוצרי אבן ושיש - שיפוץ הדירה
שימוש באבן ושיש במהלך שיפוץ נכס יכול לשנות באופן מוחלט את מראה הנכס. כדי להוסיף לנכס אישיות וטקסטורה מעניינים, כדאי לשקול לשלב בתוך תהליך השיפוץ שימוש במוצרי אבן ושיש. אבנים יכולות להכתיב את הטון הכללי של העיצוב בבית, להפוך למוקד ההתעניינות בחלל ולהוסיף ערך מוסף לעיצוב הכללי.
בחירה עיצובית
עוד לפני שנעסוק בשימושים השונים של האבנים בתהליך שיפוץ הדירה, חשוב לוודא שהנכם מתחברים באופן כללי לסגנון הזה. מוצרי אבן ושיש יוצרים שני סוגי מראה עיקריים, שימוש באבן שמגיעה בעיקר מאזור המזרח התיכון יוצר מראה כפרי חמים ומשפחתי, מראה אשר מתחבב על ישראלים רבים שרוצים להרגיש חיבור עם הטבע. שימוש בשיש שמיובא ממדינות אחרות, יוצר מראה יוקרתי ונקי. למרות החיבור הטבעי והגוון הניטראלי של האבנים, הופעתן בבית יוצרת נוכחות מאוד דומיננטית, כזו שמכתיבה את הטון הכללי ולכן כדאי לוודא שזה מראה שאתם אכן מתחברים אליו.
אם בחרתם בשילוב אבנים בתהליך השיפוץ, חשוב מאוד לשמור על קו עיצובי אחיד בכל הבית ולא לעשות טעויות עיצוביות כמו ערבוב סגנונות לדוגמא: חיפוי קיר באבן טבעית במראה מחוספס בנכס שמעוצב כולו בקו מודרני, עשוי להיראות מעט תלוש. הטיפ שלנו? אם התאהבתם במראה המחוספס והטבעי של האבנים, לכו עם החיבור הזה עד הסוף ועצבו את כל הבית במראה כפרי. אם אתם מעדיפים את המראה הכפרי, אפשר לשלב ריצוף אבן טבעית באזורים ייעודיים בבית, כמו למשל באזור המטבח או חדרי הרחצה ואפשר כמובן לרצף את הנכס כולו לפי בחירתכם.
בעיצוב הכפרי שילוב האבן לא מוכרח לבוא לידי ביטוי אך ורק בקירות או במרצפות. מהאבן ניתן לחפות קמין לעונת החורף, להכין כיורים בסגנונות שונים ובמראה עתיק, מסגרות למראה העשויות משיבוצים של אבנים בצורות שונות ואפילו ליצור אמבטיה מפסיפס של אבנים.
ניתן להתאים אבנים טבעיות בעיבוד חלק ומלוטש או בריקים שונים גם לעיצוב מודרני, למשל אם תעצבו את הדירה במראה של לופט תעשייתי כמו שרואים בחו"ל, השיש המלוטש על הרצפה והבריקים על הקיר יעשו עבודה עיצובית מושלמת, הבחירה המומלצת עבורכם תהיה לשלב חיפויי בריקים באזורים שונים בבית, כמו למשל סביב מערכת הבידור בחלל המרכזי, ליד הספרייה של הבית וכד'. כדי להשלים את המראה יהיה מומלץ לבחור בריהוט תעשייתי מתאים, העשוי משילובי עור ומתכת בגוונים כהים.
אבנים שונות, שימושים שונים
1. מוקד עניין ומשיכה.
לאבנים שימושים שונים בתוך הנכס ולכן הבחירה היכן לשבץ ובאיזה מינון תלויה אך ורק בכם ובמגבלות החלל כמובן. ניתן ליצור חיפוי אבנים רק בקיר אחד שיהפוך למוקד העניין של הבית או בכמה קירות שייצרו יחד תחושה של נכס באווירה של פעם. מאחר שלאבנים יש מראה דומיננטי, חשוב לוודא שאתם שומרים על מינונים בריאים ולא מחפים את כל הקירות, כדי שלא תיווצר אווירה של מערת אבן.
איך נכון לפקח על המינון הזה במידה ובכל זאת רוצים לשלב אבנים בקירות בצורה בולטת לעין, אך מבלי להעמיס? אם לדוגמא מחפים את הקיר מסביב לחלון באבנים ומשאירים כמה קירות ריקים וחלקים, בוחרים קיר נוסף ומחפים אותו- וכך חוזר חלילה. הקיר שקיבל את הטיפול באבנים יהפוך באופן מיידי למוקד של החלל ואילו הבחירה להשאיר את יתר הקירות ריקים, תסייע לייחד אותו ולא תוזיל את השימוש באבן כחומר חיפוי. לאילו נכסים צורת עבודה כזו תתאים? לכל נכס! לדירות/בתים שיש בהן אווירת וינטג', דירות/בתים שבהן הבעלים רוצים להשיג מראה כפרי או ירושלמי ואף לדירות/בתים בסגנון מודרני.
חיפוי הקיר לא מוכרח להופיע דווקא בחלל הכניסה לבית ולהיות הדבר הראשון שרואים כשנכנסים לתוכו. יש לקוחות שמעדיפים לשמור על אלמנט ההפתעה ולשלב את חיפוי הקיר באזורים אחרים כמו סלון, פינת אוכל, חדר האמבטיה ועוד...
2. תפקיד פונקציונאלי.
נסו לחשוב על תפקידו של חיפוי הקיר בחלל: האם רק עיצובי או גם פונקציונאלי? באופן ספייס לדוגמא, הבחירה בחיפוי קיר באזור ספציפי למשל בצמוד לפינת האוכל- עשויה לסייע ביצירת הבדלה בין האזור של האכילה לבין המטבח או בין החלל המרכזי בבית.
כפי שצוין קודם, יש מוצרי אבן שונים שבנוסף למראה עיצובי ומיוחד הם גם שימושיים כמו למשל ריצוף, כיורי אבן, אמבטיות וכד'. ישנם כמובן מוצרים נוספים חשובים מאד כגון ספי חלון, מדרגות, משטחי אבן ושיש לחדרי הרחצה ולמטבח, משטחי אבן לנישות ועוד...
 
שימושים נוספים לאבנים:
מחוץ לבית
דרך פופולארית נוספת לשלב את האבנים בעיצוב של הבית, לאו דווקא מתייחסת לשיפוץ פנים הנכס אלא לאזור המקיף אותו - הגינה של הבית או את הקיר החיצוני שלו. חיפוי קיר חיצוני בטקסטורות שונות יוצר מראה מרשים מאוד של הבית כלפי המבקרים מבחוץ.
אפשר ורצוי לשלב אבן טבעית בריצוף ובמדרגות חוץ. ניתן לבנות פינות "מנגל" מאבן טבעית ולשלב אבן בריצוף סביב בריכת שחיה.
באבן טבעית ובשיש מגוון האפשרויות לבחירה כמעט בלתי נגמר: אבנים בגדלים שונים, בטקסטורה שונה, בגוונים שונים ומסוג שונה- כולן עשירות ומעניינות בדרכן, כל אחת מהן משדרת אווירה אחרת ומיוחדת, כל שנותר הוא רק לבחור.
כיצד לבחור שיש למטבח?

כיצד לבחור שיש למטבח?

לקריאה>
שיש למדרגות

למה דווקא מדרגות שיש?

לקריאה>
מה מבדיל בין ריצוף חוץ לריצוף פנים

מה מבדיל בין ריצוף חוץ לריצוף פנים

לקריאה>
לכל המאמרים