contact
* 7 + 5 =

התקשרו לקבלת יעוץ חינם -  
03-9345021
שיש | שיש לאמבטיה | שיש למטבח | חיפויים

מה מבדיל בין ריצוף חוץ לריצוף פנים

הבה ונערוך ניסוי קטן. עמדו בפתח הבית, עצמו את העיניים וכעת היכנסו הביתה. לאחר שנכנסתם פיתחו את העיניים וכעת ציינו מהר מה הוא הדבר הראשון אליו שמתם לב בעת שפתחתם את עיניכם! אם גם אתם שמתם לב בראש ובראשונה לריצוף, הרי שאתם לא היחידים. בעבור רבים ריצוף מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מעיצוב ומראה הבית ולא בכדי. הריצוף שלנו תופס חלק נכבד מכלל החלל ובכל מקום אליו נפנה הוא תמיד ילווה אותנו ממש מתחת לאף, כך שגם אם נתאמץ מאד שלא לשים לב אליו הרי שהדבר יהיה קשה עד בלתי אפשרי.

אותם הדברים בדיוק נכונים לגבי ריצוף חוץ כפי שהם נכונים כלפי ריצוף פנים. ריצוף חוץ הוא למעשה שם כולל של ריצוף הנמצא שלא תחת קורת גג. תחת השם הכולל "ריצוף חוץ" ניתן למצוא ריצוף של שבילי גישה, גגות, גינות, חצרות ועוד. כל אותם מקומות דורשים גם הם הקפדה ומתן תשומת לב לעיצוב הריצוף ולבחירה נכונה שלו. כמובן שמעבר למראהו של הריצוף, ישנה חשיבות מכרעת גם לאיכותו וליעילות אותה הוא מציג. לכן, בחירת ריצוף חוץ צריכה להיעשות תוך מתן אותם הדגשים הניתנים בעת בחירת ריצוף פנים ולעיתים אף יתרה מזאת. כיום, ישנו מגוון רחב של אבנים מהן ניתן להתקין ריצוף חוץ במידה ותחפצו בריצוף מאבן טבעית. כמובן, יש מי שמעדיפים להתקין ריצוף חוץ העשוי אבנים סינתטיות העשויות חומרים מלאכותיים, אך ההמלצה הגורפת היא ללא ספק לבחור בהתקנת ריצוף העשוי אבנים טבעיות בלבד.  היתרון הגדול של ריצוף חוץ טבעי נובע דווקא מן הפן הפונקציונאלי שלו. בעוד שריצוף סינתטי מהווה סיכון מה במקרים של גשם שכן הוא הופך לחלקלק, ריצוף העשוי אבן טבעית נותן מענה בדיוק לבעיה הזו. אבן טבעית סופגת את המים אשר מחלחלים לתוכה וכך למעשה איננה מהווה מכשול חלק ורטוב אשר מהווה סכנה לעוברים והשבים. בעת בחירת ריצוף חוץ אם כן חשוב לשים לב לפרקטיות של הריצוף ולא רק למראה שקרוב לוודאי היה תופס את המקום המרכזי במערכת השיקולים הנוגעת לבחירת ריצוף פנים.

אך מעבר לעניין החלקלקות, ישנו הבדל מהותי נוסף בין ריצוף פנים לבין ריצוף חוץ. בעוד שבבחירת ריצוף פנים נתמקד כפי שציינו קודם לכן, בעיקר במראה החיצוני, הרי שבעת בחירת ריצוף חיצוני עלינו לקחת בחשבון גם אלמנטים פונקציונאליים יותר. אחד הדברים החשובים ביותר בנוגע לבחירת ריצוף חיצוני לבית הוא העמידות אותה הוא מציג והאיכות שלו. עלינו לזכור שהריצוף מחוץ לבית חשוף למעשה לנזקים משמעותיים הרבה יותר מאשר ריצוף הפנים. בעוד שריצוף פנים חשוף לנזקים בעיקר במידה ומשהו כבד במיוחד נופל עליו או לחילופין לבלאי טבעי, הריצוף החיצוני חשוף לפגעים מסוג אחר לגמרי – הלא הם פגעי מזג האוויר. הן השמש והן הגשם עלולים להזיק במשך הזמן לריצוף ולכן עמידותו ואיכותו הכרחיים. בכל הנוגע לסוגי ריצוף חיצוני, הרי שישנם מגוון חומרים מהם ניתן לייצר את אריחי הריצוף וביניהם: חלילה, בלוסטון, ג'נין, שיי – גריי, ביר זית ועוד. כמובן שלכל אחד מן החומרים ישנו גוון מיוחד אחר אשר יהפוך את הריצוף שלכם לעולם של עיצוב העומד בפני עצמו. כמו כן, חשוב לתכנן בעוד מועד את גודל האריחים אותם תרצו לרכוש, שכן הגדלים הם שונים וכך גם צורות האריחים. חלקם בצורת ריבוע וחלקם מלבניים כאשר הגדלים משתנים גם הם.

בחירת ריצוף נכונה תהפוך את שטח החוץ שלכם לנאה ומעוצב כך שיהווה תחרות של ממש לריצוף הפנימי. בסופו של דבר, תאלצו להחליט היכן אתם מעוניינים יותר לשהות, בפנים או שמא בחוץ...?

כיצד בוחרים חיפוי מטבח איכותי?

כיצד בוחרים חיפוי מטבח איכותי?

לקריאה>
בריקים - האבנים מדברות בעד עצמן

בריקים - האבנים מדברות בעד עצמן

לקריאה>
אבן ושיש

אבן ושיש לשדרוג הבית

לקריאה>
לכל המאמרים